..Žij svůj sen...

Petr Janda - Dávno

29. prosince 2011 v 11:00 | Janča |  knížky
Můj příběh - Jak jsem k ní přišla
Zdálo se, že to bude čtvrtek, jako každý jiný, ale když mi mamka zavolala, že mám za ní přijít do knihkupectví, tušila jsem, že nestojí jenom o mou přítomnost. Vyloudilo se z ní před našim setkáním, že se koná autogramiáda frontmana Olympicu Petra Jandy, který zrovna vydal knihu o svém jak profesním, tak i osobním životě. ,,Podpisovku" jsem díky ,,skvělému" rozvrhu nestihla, ale čekalo na mě překvapení v podobě knížky Jandy (s názvem ,,Dávno") i s podpisem všech koho můj výborný rodič sehnal...

Obsah knihy + moje dojmy
Zdeněk Rytíř, který knihu sepsal , se nebál použít i silná (až sprostá) slova, nebere si servítky s vyjadřováím, každá kapitola nese název písničky Olimpicu a nechybí ani krátký výpis textu (pod názvem). Avšak nikdo není dokonalý, nedá mi nezmínit malou chybičku, která se vloudila ve špatném popisu u jedné fotky Die Happy (místo Ralph, je napsáno Ralf..)
Čtenář se nejdříve dozví o Petrově dětství a postupně s ním bude moci ,,prožít" celý jeho život. Dává najevo veřejnosti své pocity z různých nástrah život. Nechybí ani popsaný vztah se svýma třema manželkama a hlavně se svým nejstrarším synem, který boužel podlehl rakovině...
Záleží jen na vás jestli si tuto knihu koupíte. Já bych se bez ní obešla, ale nelituju času ztráveného nad ní..

Ukázka z knihy
,,Na jaře v roce 2000 jsme hráli ve Valašských Kloboukách a po koncertě si přišli dvě holky pro autogram. Na tu jednu jsem se zadíval, a jak říkají Halové, projel mnou blesk. Tak strašně se mi líbila. Vlastně ani nevím proč. Měl jsem pocit, že je to moc hodné děvče."

,,Táta celkem často křičel, zvlášť když měl hlad. Maminka hned věděla která bije, okamžitě se zvedla a namazala mu něco na chleba. S prvním soustem se nálada zřetelně zlepšila."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Hynek Petr Hynek | E-mail | Web | 21. ledna 2012 v 13:38 | Reagovat

Nevím, jak se píše Ralph, ale když už je recenze knihy o Petr Jandovi - Olympic se píše s tvrdým "y". ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama